Vir Rafting

Adresa: Na Cetini...

Info/Tel:

00 385 91 555 85 59

Cro Eng Ita Fra Ger Cz Ma Slo
Knjiga gostiju
Photo/Video
Mapa - Karta
Rafting
Skiperi
Vir Rafting
Korisno
Rijeka Cetina

Rafting

VIR rafting vám nabízí možnost příjezdu do místa vašeho pobytu. Jízda z Omiše do startu na Slimenu trvá kolem 25 minut a během toho času nadchne vás překrásný kaňon řeky Cetiny a zelený porost tohoto kraje. Po 5-6 minutách jízdy přijíždíme na výletní místo „Radmanove mlinice“ (Radmanové mlýny) foto 1, které za několik hodin bude místo ukončení našého dobrodružství. Dál cestu pokračujeme jízdou křivolakými serpentinami skrz překrásný zelený les skrz který se nezřetelně vidí kaňon řeky Cetiny. Pomalou jízdou skrz vesnice omišského zázemí přijíždíme na startní místo foto 2, odkud začíná říční díl raftingového dobrodružství. Na samém startu hosty dočekují laskaví hostitelé a před odjezdem jim nabízíme aperitiv, koláče, ovoce, kávu foto 3. Potom se hosti seznamí se skiperem a fotografem a rozdělují se do raftu s kratkými směřnicemi (základní pohyby veselem, chování na řece... ) foto 4

První díl není tolik rychlý, ale je příroda překrásná, řeka je perlově čistá a má nadbytek flory a fauny Foto 5 . Na tom dílu posádka nacvičuje správné veslování. Brzy projíždíme skrz dva tunely z větví, kde k vyjádření dochází sehranost posádky Foto 6 . Potom přijíždíme k dílu řeky, který je technicky velmi těžký, a přestó je nutné slyšet rozkazy skiperů. Skipeří tomu dílu říkají „labirint.“ Foto 7 Příjezdem na malé jezero, zastavujeme se 5-10 minut, aby se turisti mohli vykoupat a ochladit v modré-zelené řece. Foto 8 Přiští místo, kde se zastavujeme je malá přehrada, kde turisti mohou ochutnat pravou čistou pramenitou vodu. Odtud a následujících několik kilometrů začíná nejlepší díl raftingového dobrodružství. Přijíždíme pod slap „Studence“, jednoho z nejhezčích slapů na řece Cetině. Tady jako a během celého dobrodružství vyfotografuje vás profesionální fotograf foto 9b, který vám té fotky nabízí na CD – u po ukončení raftingu. Na slap „Studence“se prostě musíte podívat foto 10. Po „ Studencích“ následuje překrásný, ale nebezpečný peřej „Oblačník“ foto 9. Na začátku peřeje všichni turisti musejí vyjít ven z raftů a následujících 50 metrů jít pěšky břehem a se skály mají přiležitost se podívat jak skiper sám projíždí skrz peřej.

Po východu z peřeje „Oblačník“ skiper přiváže raft při břehu tak aby turisti zase mohli vejít a pokračovat v dobrodružství. Po 2-3 minutách přijíždíme ke dvěma malým slapům a pod jednoho z nich vstupujeme s raftem, abysme si uživali překrásné hry slunce a stínu na lišejnících pod vodopádem foto 11. Následují velmi zajímavé peřeje a přijíždí se na místo skiperům známé jako „Z“. Na tom místě je velmi důležité pozořně slyšet skipera. „Z“ je místo , kde adrenalin maximálně skáče foto 12. Příjezdem ke krajině zvané „Tisne stine“ (Těsné skály) foto 15 turistům se umožňuje vyzkoušet jejich schopnost skákání do řeky s kamenu vysokěho 2-5 metrů foto 14. Nedaleko toho místa a potom co projedeme ještě 5-6 peřejů přijíždíme na místo na kterém je natočená koneční scena známého amerického vesternu „Wintou“. Ještě 25 minut a několik peřejů a zde jsme na konci našeho raftingového dobrodružství u vyletního místa Radmanove mlinice (Radmanový mlýný). Veškeru výbavu (helmy, vesla, opasky) necháváme v raftu , kterého vynášejí všichni turisti spolu na břeh. VIR rafting vratí vás na místo odjezdu. Rafting je dobrodružství, které trvá 3-4 hodiny , ale se o něm povídá lety (a když zážítek potvrdíte s fotkami, všichni vám budou závidět na tom co jste prožili). Mnozi udívení krásami řeky Cetiny a adrenalinem, který vyvolává raftingové dobrodružství, se jí vrácejí čím dřív zase najdou volného času.

Rafting

Production: Luka Horvatić